Для чого незнайомці продзвонюють номери мобільних телефонів та скидають або мовчать

Німі дзвінки — одна з великих проблем, яка триває вже кілька років. Іноді на день приходить кілька вхідних викликів, які не несуть жодного навантаження. Але чому так відбувається, інформує Ukr.Media.

Взагалі, німі дзвінки бувають двох типів — коли ви можете взяти трубку і тоді, коли не встигаєте і ніколи не зможете відповісти на такий дзвінок. Розберемо обидва варіанти.

Повністю німий дзвінок

Припустимо, вам надходить виклик — сам виклик йде тривалістю в секунду і ви не зможете просто фізично відповісти на такий дзвінок. Просто йде виклик і тут же хтось натискає «Відбій».

Таким чином, йде перевірка вашого номера — працює він чи ні. Все це відбувається автоматично за допомогою IP-телефонії. А навіщо це потрібно? Для збирання бази телефонних номерів. Далі ці бази продаються тим, хто займається спамом — надсилає SMS-повідомлення або телефонує. Нерідко такі бази використовуються для спаму через месенджери, адже багато хто не тільки користується телефоном, а й месенджером.

Дзвонити на такі номери також немає сенсу — вам ніхто не відповість, а цей номер не належить, за фактом, нікому. Просто ділки орендують номери у телефонної компанії і, м'яко кажучи, все це "умовно" легально. Точніше — до відповідальності складно притягнути таких ділків.

Ви відповідаєте, але чуєте тишу

А це також спосіб перевірити ваш номер. Система автоматично продзвонює номери і перевіряє, чи хтось відповідає, чи ні. Адже сімкарта може бути у Wi-Fi роутері, автомагнітолі, шлагбаумі — у цьому випадку трубку ніхто не візьме. А тут система перевіряє чи бере трубку жива людина, чи ні. Зазвичай, такий дзвінок триває секунд 5 — за цей час ви вже встигли сказати "Так" або "Алло": система зрозуміє, що трубку бере жива людина і відкладе цей номер до списку.

Більш просунуті збирачі телефонних номерів використовують системи розпізнавання мови, якими визначають стать і приблизний вік того, хто відповість. Ці дані дозволяють отримати більш якісні списки для спамерів — щоб не витрачати даремно ресурси, дзвінки можуть бути адресовані чоловікам або жінкам певного віку. Такі бази коштують дорожче, а ще їхній плюс у тому, що людина бере трубку з невідомого номера і починає розмову першою.

Яка тут порада? Ну, брати чи ні трубку з незнайомого номера ваш вибір. А раптом близький родич чи друг шукає допомоги та телефонує не зі свого номера? Висновок один — якщо взяли трубку з невідомого номера, зачекайте, що вам скажуть. Не варто першим казати "Так" або "Алло" — зачекайте, поки не заговорять з вами. А якщо заговорять, то спробуйте зрозуміти, чи говорить з вами робот, чи жива людина — за інтонацією це буває зрозуміло.

Також буває, що німі дзвінки можуть бути наслідком банальної помилки — навіть IP-телефонія може помилятися.

На жаль, системи IP-телефонії влаштовані так, що телефон може знаходитися в будь-якій точці земної кулі. Тут варто розуміти, що той, хто телефонує, — це не жива людина, це один або кілька серверів, які й займаються цим, використовуючи шлюзи провайдерів.

Також ви можете використовувати різні програми для захисту від спаму — вони показують, хто телефонує, щоб вже зрозуміти брати трубку чи ні.

Джерело