Декларація саміту НАТО міститиме нові формулювання щодо членства України – посол США

Декларація саміту НАТО міститиме нові формулювання щодо членства України – посол США

29.05.2024 18:14 джерело Члени Північноатлантичного альянсу обговорюють кілька важливих ідей та цікавих пропозицій, які можуть вилитися в нові формулювання щодо перспектив членства України в НАТО під час саміту в Вашингтоні.

Про це повідомила в середу постійна представниця США при НАТО посол Джуліан Сміт, передає власний кореспондент джерелоу.

«Декларація саміту НАТО (в Вашингтоні – ред.) міститиме нові формулювання щодо прагнення України до членства. Це не виглядатиме зовсім так, як минулого року»,- зауважила Сміт.

Вона уточнила, що зараз в Альянсі обговорюються кілька «дуже важливих і корисних ідей та деяких цікавих пропозицій». Сміт послалася на попередні заяви представників американської адміністрації, що на саміті в Вашингтоні не слід очікувати офіційного запрошення України до НАТО. Однак, за її словами, Україні буде надана підтримка, «яка допоможе побудувати (для українців – ред.) міст до членства» в Альянсі.

Водночас, за її словами, зараз країни НАТО працюють над тим, щоб узгодити зусилля на підтримку України та забезпечити адекватний розподіл тягаря колективної допомоги. При цьому, США й інші країни НАТО шукають способи виявлення та залучення додаткових ресурсів для України. Це має також на меті надіслати чіткий меседж Москві, що союзники по НАТО готові взяти на себе довгострокові зобов’язання перед українцями.

Джерело