Декілька варіантів швидкого усунення плям від апельсину з одягу

Свіжий апельсин і апельсиновий сік залишають вкрай стійкі плями на тканині. Вся справа в каротині, якого міститься в цих фруктах дуже багато, інформує Ukr.Media.

Чим більше часу пройде з моменту появи плями, тим складніше буде з нею впоратися. Але дещо зробити можна навіть в домашніх умовах.

Домашні засоби для виведення плям від апельсина

Перше, що необхідно зробити, як тільки сік потрапив на тканину — промити її під сильним струменем холодної води.

Якщо пощастить, то цілком достатньо буде після полоскання запрати виріб в мильному розчині. Якщо ж слід все одно залишиться, можна спробувати позбутися від забруднення за допомогою дієвих рецептів.

Кухонна сіль для виведення плям від апельсина

Для видалення плям від апельсина сіль підходить якнайкраще. Річ у тім, що цей продукт буквально витягує бруд з волокон тканини.

Цілком достатньо рясно посипати зволожену пляму сіллю і залишити річ на пів години, а потім прополоскати і запрати в мильному розчині.

Виведення плям аптечним гліцерином

Аптечним гліцерином дуже добре відпираються апельсинові плями з делікатних тканин, навіть таких, як чистий шовк або натуральна шерсть.

Необхідно злегка розігріти гліцерин, а потім просочити ним пляму, залишити виріб на 20 хвилин. Після обробки пляма прополіскується і переться господарським милом.

Виведення плями окропом

Ще в силах допомогти впоратися з проблемою крутий окріп. Гаряча вода руйнує органічні сполуки, і сік просто вимиється з волокон тканини.

Цей метод підходить не всім тканинам! Можна використовувати такий спосіб прання тільки для виробів, які витримують кип'ятіння.

Слід розтягнути річ над раковиною або тазом і просто пролити з чайника крутим окропом пляму, а потім запрати слід від апельсину господарським милом.

Виведення плями від апельсина тальком або борошном

Пшеничне борошно і тальк володіють тією ж дією, що і кухонна сіль — вони витягають з тканини бруд і забирають його на себе.

Необхідно зволожити пляму, а потім обробити борошном або тальком, залишити річ на кілька хвилин і випрати. Цей спосіб допомагає позбутися тільки від свіжих плям.

Відпирання апельсинової плями столовим оцтом

Оцет — це один з тих універсальних засобів, які допомагають видалити більшість видів плям. Так можна відіпрати навіть дуже старі сліди від цитрусових.

Потрібно просто промочити пляму чистим столовим оцтом 9%, а через кілька хвилин випрати виріб в мильному розчині.

Виведення плями від апельсина лимонною кислотою

Лимонна кислота підходить для виведення тільки свіжих плям від апельсина. Видалити застарілі плями від цитруса так не вийде.

Необхідно зволожити забруднення і рясно посипати його кислотою лимона. Через 15-20 хвилин річ треба буде прополоскати і випрати в мильному розчині.

Видалення плями від апельсина рідиною для миття посуду і харчовою содою

Відмінного результату при виведенні навіть застарілої плями від апельсина можна домогтися за допомогою прання речі в гелі для миття посуду і в харчовій соді.

Необхідно змішати харчову соду і концентрований засіб для посуду в рівних частинах. Повинна вийти кашка, що нагадує густу сметану.

Потім приготовлену суміш треба нанести щільним шаром на забруднення і залишити на пів години.

Залишиться тільки видалити пасту і прополоскати тканину у великій кількості води.

Видалення плями парою

Можна розтягнути річ над окропом і залишити так на кілька хвилин. Принцип дії пари такий же, як і крутого окропу. Коли пляма посвітлішає, її треба буде запрати в мильному розчині.

Засобів, якими можна без сліду вивести навіть застарілу пляму від апельсина або соку досить багато. Але не варто відкладати прання, адже свіжі плями відпираються найпростіше.

Джерело