Ці поради допоможуть зберегти чистоту у квартирі після прибирання надовго

Немає нічого приємнішого, ніж перебувати в чистій квартирі відразу після прибирання. Хочеться, щоб відчуття охайності тривало ще довгий час. На жаль, ефект порядку швидко пропадає: пил сідає на поверхню вже наступного дня, крани покриваються вапняним нальотом, а на стінках душової кабіни виникають негарні розводи. Однак є способи зберегти чистоту після прибирання довше, ніж на кілька днів, інформує Ukr.Media.

Змініть всі ганчірки на одноразові та купіть мікрофібру

Замініть вічно мокру і смердючу ганчірку для столу, якою ви протираєте пил, на пачку одноразових копійчаних тканинних серветок або, що ще краще, паперових рушників. Це гігієнічніше, виглядає симпатичніше і, в кінцевому підсумку, ефективніше, адже не потрібно буде прати ганчірку перед кожним використанням. А очолювати загін одноразових має класна мікрофібра — вона не залишає слідів і універсальна настільки, наскільки це можливо.

Використовуйте від пилу кондиціонер для білизни

Додайте в таз з водою трохи кондиціонера для білизни і протріть полиці отриманим розчином. Засіб додасть свіжий аромат вашому будинку, а також виступить у ролі антистатика: відштовхуватиме пил. Відкриті поверхні залишаться чистими довше.

Обробляйте скло водовідштовхувальним спреєм

У боротьбі з розводами від води може допомогти водовідштовхувальний спрей. Особливо це актуально для душової кабіни чи ванни зі скляною перегородкою. Обробіть спреєм скляну поверхню, після чого розводи вас довго не потурбують. Вода просто стікатиме по склу, не залишаючи негарних білих слідів.

Заведіть кілька коробок для зберігання різних дрібниць

Будь-які дрібні предмети повинні мати місце. Вдалим варіантом буде завести для цього спеціальні коробки, підставки, кошики та інше. Головне в цій справі — не перестаратися і своєчасно позбавлятися непотрібних речей.

Ніколи не залишайте брудний посуд у раковині на ніч

Мити посуд після важкого дня виснажливо, але завтра вам доведеться виконувати подвійний обсяг роботи, якщо ви не вимиєте тарілки сьогодні. Якщо є посудомийна машина, справа спрощується: достатньо зчистити залишки їжі в смітник та завантажити посуд у машину.

Позбавтеся зайвих поверхонь

Критично огляньте свою квартиру: чи не перетворилося щось із меблів на звалище речей? Диван, що залишився з шкільних років, клітка колишньої канарки, скрипуче крісло, що потребує ремонту, з якого стирчать пружини, точно вам більше не потрібні. А якщо на цих речах сам собою утворився склад дрібніших речей, то це +100 балів на користь позбавлення від них.

Ніколи не виходьте з кімнати, не розставивши речі на свої місця

Якщо ви бачите, що речі не стоять там, де повинні, поставте їх на місце: книги зі столу відправте на полицю, ковдру з підлоги — на ліжко чи у прання. Також не забувайте виносити сміття.

Регулярно позбавляйтесь барахла

Визначте цикл служби своїх речей. Якщо щось пролежало на полиці недоторканим місяць / рік / десять років і жодного разу не знадобилося, без жалю відправте цю річ на смітник. Якщо вам здається, що все при ділі, неупереджено огляньте антресолі, балкон і зону під ліжком — точно знайдете фарфорового півня на дині, струменевий принтер, на якому ви друкували дипломну роботу, або набір сувенірних сірників з першої закордонної відпустки. Викиньте їх — і наступного ранку навіть не згадаєте, що вони у вас були. Що стосується одягу, візьміть за правило з покупкою нової речі позбавлятися від однієї старої — так у шафі завжди буде однакова кількість речей, наприклад 50.

Джерело