Чому взимку немає грози?

Усі пори року, за винятком зими, супроводжуються потужними грозами, бурею і, звичайно ж, громом. Щоб зрозуміти специфіку цього явища, треба знати, що саме викликає грозу, без чого вона в принципі неможлива, інформує Ukr.Media.

Дощ буде супроводжуватися грозою при наявності трьох основних складових: молекул води, енергії і перепадів тиску. Коротко розглянемо кожну з них.

Вода. Холодне зимове повітря перешкоджає появі водних мас. Іншими словами, опади взимку – це сніг з дощем або дуже холодний дощ. Навесні і восени температура трохи вище, тому дощу і молекул води в повітрі більше;

Енергія. Основне джерело енергії для грози – це, звичайно ж, сонце. На жаль, рідкісні сонячні деньки не можуть забезпечити достатню кількість енергії, необхідної для виникнення електричного розряду, тобто грози. Та й сонце взимку більше світить, ніж гріє;

Перепади тиску і температури. Влітку температура повітря змінюється з більшою інтенсивністю, ніж взимку. Потоки холодного і теплого повітря викликають перепади тиску, а вони – пряме джерело грози.

Незважаючи на велику кількість фактів і доказів, зимовий грім все-таки існує. У зв'язку з глобальним потеплінням і різкою зміною клімату в окремих регіонах світу вже спостерігалися випадки, коли посеред зими люди чули грім і бачили блискавку.

Джерело