Усі пори року, за винятком зими, супроводжуються потужними грозами, бурею і, звичайно ж, громом. Щоб зрозуміти специфіку цього явища, треба знати, що саме викликає грозу, без чого вона в принципі неможлива, інформує Ukr.Media.
Дощ буде супроводжуватися грозою при наявності трьох основних складових: молекул води, енергії і перепадів тиску. Коротко розглянемо кожну з них.
Вода. Холодне зимове повітря перешкоджає появі водних мас. Іншими словами, опади взимку – це сніг з дощем або дуже холодний дощ. Навесні і восени температура трохи вище, тому дощу і молекул води в повітрі більше;
Енергія. Основне джерело енергії для грози – це, звичайно ж, сонце. На жаль, рідкісні сонячні деньки не можуть забезпечити достатню кількість енергії, необхідної для виникнення електричного розряду, тобто грози. Та й сонце взимку більше світить, ніж гріє;
Перепади тиску і температури. Влітку температура повітря змінюється з більшою інтенсивністю, ніж взимку. Потоки холодного і теплого повітря викликають перепади тиску, а вони – пряме джерело грози.
Незважаючи на велику кількість фактів і доказів, зимовий грім все-таки існує. У зв'язку з глобальним потеплінням і різкою зміною клімату в окремих регіонах світу вже спостерігалися випадки, коли посеред зими люди чули грім і бачили блискавку.
Залиште відповідь