Чому в дзеркалі ми собі подобаємося, а на фото виходимо жахливо

У середньому в європейських країнах жінка за день дивиться в дзеркало 70 разів, більшою частиною машинально. Воно й не дивно — треба ж перевірити, чи не зіпсувалося чого, акуратно все? І весь прикол в тому, що дзеркало реально допомагає добитися ідеального зовнішнього вигляду, але варто взятися за смартфон, як на фото з'являється «бібізяна». Начебто ти, а ніби і потвора-пародія. Чому так відбувається?

Горизонтальне відззеркалювання

Все просто — дзеркало не тільки відображає зображення, але і змінює місцями право і ліво. Наприклад, родимка у людини праворуч, але в дзеркалі вона бачить, що у неї вона як би ліворуч. І чим більше ми дивимося в дзеркало, звикаємо до тієї «оберненої» картинки, тим більше буде різниця з реальним зображенням. Оточуючим все одно, а нам дико виглядає, інформує Ukr.Media.

Швидкий контроль

При погляді в дзеркало ми інстинктивно бачимо огріхи і відразу, миттєво, їх виправляємо. Бровки трохи вище, посмішку ширше, куточок рота опустити — ідеально! При фотографуванні найчастіше така точна настройка неможлива, так що починається лотерея «якою я буду в новому кадрі».

Освітлення

Мозок при погляді на відображення в дзеркалі звик «красти» різницю між освітленими і темними ділянками, він бачить картину в цілому. А тупа камера смартфона, навпаки, детально покаже кожну тінь або блиск.

Наші обличчя асиметричні

Люди з абсолютно симетричними обличчям бувають тільки в фільмах жахів. Насправді у всіх є ряд дрібних недоліків, тому ми звикли дивитися не чітко в фас, а під різними кутами, як красивіше виходить. На фото цей кут не збігається, ось і причина розчарування.

Розслабитися важко

В дзеркало ми дивимося спокійно, зібрано, впевнено в собі — для того жінка до нього підійшла, навіть якщо це громадський туалет. Поправити макіяж в спокійній обстановці і вийти до людей красивою. А ось там починається легкий мандраж, яку позу прийняти, як широко посміхнутися, куди встати. І це переноситься на фотографію.

Концентрація уваги

Ми підходимо до дзеркала, щоб перевірити стан окремих частин — губ, вій, зачіски. Іде концентрація на деталях, тому що загальний вигляд вже підготовлений. А коли ми дивимося на готовий знімок, навпаки, не вдивляємося в деталі, а оцінюємо загальне враження. Ось і виникає нестиковочка.

Не льсти собі

Майже всі люди схильні переоцінювати свою привабливість, думати про себе краще, ніж є. Доведено експериментально — люди вибирають ті фото, на яких вони виглядають краще, вважаючи це нормою. Не дивно, що реальність не збігається з очікуваннями.

Джерело