Чому не можна прати за 90 градусів синтетичні речі, білизну та рушники

Для кожної жінки прання є частиною щоденних обов'язків. Сучасні пральні машини мають безліч температурних режимів на будь-який смак. Але не всі господині знають, чому не можна прати на високій температурі. Спочатку розглянемо, чому не можна прати при 90 градусах джинси, синтетичні речі, білизну та рушники, інформує Ukr.Media.

Чи можна прати джинси за 90 градусів

У гарячій воді їхня тканина може сісти і поміняти колір. В ідеалі джинси потрібно прати ледве теплою водою — не вище 40°C.

Висока температура є проблемою для інших речей. Так, не всі знають, що буде якщо синтетику випрати при 90 градусах, яку прийнято вважати тканиною, що не вбивається. Але для неї також рекомендується температура не вище 40 ° C і ручний режим.

Деякі запитують, чи можна прати білизну на 90, адже вона тісно контактує зі шкірою людини і через це легко вбирає піт та інші рідини, вироблені тілом. Все залежить від тканини — сатин, бязь або звичайна бавовна не переживуть таке прання.

Прання 90 градусів — для чого підійде такий температурний режим

Чи можна прати на 90 градусах щільніші тканини, такі як льон і біла бавовна? Їм не страшне прання за температури від 60°C до 90°C. Другий варіант ідеальний у разі серйозних забруднень.

Чи можна прати рушники при 90 градусах у такому разі? Хоча вони теж схильні сильно бруднитися, висока температура зруйнує тканину. Кип'ятити рекомендують лише ті рушники, які використовуються у лікарнях.

Прання 60 градусів — для чого підійде цей режим

Хоча середня прийнятна температура для прання коливається близько 30-40 ° C, прати при 60 ° C варто, якщо вам потрібно глибоко очистити речі та прибрати стійкі неприємні запахи. Так, цей варіант підійде, якщо одяг контактував з потом, калом або ввібрав запахи від приготування їжі.

Водночас вироби з бавовняної тканини не тільки можна, але й рекомендується прати за такої температури.

Джерело