Чому ми сідаємо в літак завжди з лівого боку

Враховуючи те, що таким чином питання вирішується у всіх аеропортах, резонно було б припустити, що існує певне правило і конкретна причина того, що посадка здійснюється тільки з однієї конкретної сторони, інформує Ukr.Media.

Можете самі звернути увагу, коли наступного разу будете в аеропорту — посадка пасажирів у всі літаки здійснюється тільки з лівого боку. До неї ж завжди під'їжджають з людьми перонні автобуси. Так чому ж все робиться саме так? Щоб краще зрозуміти це питання, слід звернути увагу на ще один важливий аспект авіаційної справи — технічне обслуговування.

Річ у тому, що майже всі операції з технічного обслуговування, в тому числі обслуговування літака перед польотом здійснюються з правого боку. Продиктовано це зовсім не якимось авіаційним фен-шуєм, а тим, що саме з правого боку знаходяться численні люки, що ведуть до важливих елементам літака. Відповідно для зручності і безпеки, люки для посадки пасажирів розташовують з лівого боку.

Це необхідно ще й для того, що під час посадки в деяких випадках літак все ще можуть обслуговувати інженери. І найголовніше — праворуч знаходяться люки для багажу, завдяки чому його можуть спокійно завантажувати і вивантажувати, прямо під час посадки-висадки пасажирів.

В цьому власне і полягає перша і єдина причина того, що пасажири завжди сідають в літак з лівого боку.

Але так було не завжди. До 1940 р. не існувало загальноприйнятих правил конструювання вантажних та пасажирських літаків. До цього часу робилися моделі, в тому числі з розташуванням посадкових люків праворуч і технічних люків ліворуч. У результаті в ряді ситуацій все це створювало зайві труднощі не тільки пасажирам, а і обслуговуючому персоналу.

Джерело