Цей продукт досвідчені господині кладуть у шафу, щоб позбутися неприємних запахів та вологості

У кожному будинку чи квартирі є шафа, де ми зберігаємо одяг, постільну білизну та інше приладдя. Навіть якщо ми стежимо за чистотою виробів, згодом там може з'явитися неприємний запах так званої затхлості або навіть цвіль. Остання формується, якщо є надмірна вологість. А від цього ніхто не застрахований, інформує Ukr.Media.

Тільки хитрі господарки мають шляхи вирішення такої проблеми. Вони вже давно з'ясували, який засіб може допомогти позбутися неприємного запаху, вологості та плісняви у шафі. І ні, мова зовсім не про ароматичні саші чи інші подібні речі. Вони використовують найбанальніший побутовий засіб, який є у кожному будинку.

Отже, засіб про який ми говорили вище, це рис. Так, дійсно багато господинь ставлять у шафу з одягом і навіть взуттям ємність із цими зернами. Деякі вважають за краще насипати рис у тарілки. Інші воліють зручніші ємності, які не так просто перекинути. Наприклад, банки чи глибокі миски.

Найголовніше, рис неодмінно повинен знаходитися у відкритій тарі, інакше як він рятуватиме ваші речі від неприємних запахів, а шафу — від появи вологості та плісняви.

Так чому ж цей продукт так легко справляється з вищеописаними проблемами? Річ у тім, що рис — це чудовий сорбент. Він вбирає все неприємне — вологість, запахи і все, що може пошкодити якості ваших речей і сприятливій атмосфері в шафі для їх зберігання.

У боротьбі з вище описаними проблемами можуть допомогти й інші народні засоби:

  • У шафу можна помістити чашку з харчовою содою або сіллю. Вони добре вбирають вологу. Але такий метод допоможе для профілактики неприємних запахів та плісняви. Якщо таке вже з'явилося, то сіль і сода безсилі.
  • Якщо хочеться не тільки ввібрати неприємний запах, але й надати речам легкого аромату, можна використовувати не звичайну сіль, а ароматичну. Її ми зазвичай додаємо у ванну.
  • Можна також повісити в шафу клапоть тканини, на яку варто попередньо додати пару крапель улюбленої ароматичної олії. Це надасть одягу приємного аромату.

Якщо у шафі вже є неприємний запах? То тут доведеться діяти трохи інакше. Потрібно провітрити його, а потім поставити всередину ємність з гірчичним порошком або меленою кавою. Достатньо потримати там ці продукти 10-12 годин, і ви помітите приємний результат.

Якщо погано пахне не тільки в шафі, але просочився і сам одяг, потрібно випрати його звичайним чином, а потім замочити у воді з додаванням харчової соди.

Джерело