Блінкен: Перемоги на полі бою недостатньо – важливо, щоб Україна не стала схожою на Росію

Блінкен: Перемоги на полі бою недостатньо – важливо, щоб Україна не стала схожою на Росію

14.05.2024 21:26 джерело Державний секретар США Ентоні Блінкен підкреслив важливість проведення реформ та боротьби з корупцією в Україні, а також побудови міцної демократії, щоби Україна не була схожою на Росію.

Про це він заявив у вівторок під час виступу в Київському політехнічному інституті, передає власний кореспондент джерелоу.

«Попри всі кроки, які ми можемо зробити, найсильніший важіль, здатний залучити більше компаній та інвестицій в Україну, лежить у ваших руках», – наголосив глава американської дипломатії.

Він підкреслив, що будь-яка компанія в США, Європі чи Азії, коли розглядає можливість ведення бізнесу в Україні, пране побачити там передбачуване регуляторне середовище, відкриту й чесну конкуренцію, прозорість. Крім того, важливими є верховенство права та ефективні заходи боротьби з корупцією.

Блінкен підкреслив, що цей список містить багато тих самих реформ, які Україна має провести, щоби приєднатися до Євросоюзу, і яких вимагає український народ. У цьому зв’язку він зазначив, що український уряд вживає важливих кроків для боротьби з монополіями, аби посилити інструменти боротьби з відмиванням грошей, лібералізувати енергетичний ринок, «але ще багато чого потрібно зробити».

Джерело