Блінкен – Кулебі: Дмитре, двері НАТО рішуче відчинені, з нетерпіння чекаємо

Блінкен – Кулебі: Дмитре, двері НАТО рішуче відчинені, з нетерпіння чекаємо

Фото 11.07.2024 06:01 джерело Держсекретар США, виступаючи перед міністрами закордонних справ країн НАТО на урочистому обіді з нагоди 75-річчя Альянсу в Бібліотеці Конгресу окремо звернувся до глави МЗС України Дмитра Кулеби.

Про це повідомляє власний кореспондент джерелоу.

«Дмитре, наші двері залишаються рішуче відчиненими. І ми з нетерпінням чекаємо цього дня», – сказав Ентоні Блінкен.

За його словами, «цей саміт абсолютно чітко дав зрозуміти, що поки народ України продовжує приносити незмірні жертви, захищаючи свою територію і своє право обирати власний шлях, НАТО робитиме все можливе для забезпечення довгострокового успіху України». 

Ідеться, зокрема, про той «міцний міст, який ми будуємо до членства», додав очільник Держдепу.

Заступник генсека НАТО Мірча Джоане, виступаючи перед міністрами, також звернувся особисто до Кулеби.

«Місією мого життя і моєї кар'єри було привести мою країну (Румунію, – ред.) до НАТО, – сказав він. – Тож, Дмитре, нашим друзям в Україні, усім друзям, які хочуть приєднатися до цього Альянсу, я є живим доказом того, що якщо ви справді сповнені рішучості здійснити свої мрії, поділяєте наші цінності свободи, гідності, верховенства права і демократії, ви належите до цієї сім'ї, –  одного дня ви станете частиною цієї сім’ї».

Джоане висловив упевненість у тому, що Україна стане членом НАТО: «Я знаю, що це станеться. І я хочу подякувати вам за все, що ви робите для нашого Альянсу».

Кореспондент джерелоу поцікавився під час обіду в заступниці глави МЗС Естонії з політичних питань Кайліке Сілласте-Еллінг, що, на її думку, є лейтмотивом саміту.

«Звісно, це Україна і все, що про Україну – принаймні для нас», – сказала вона. За словами естонської урядовиці, зараз НАТО робить усе, що може, для підтримки України.

Джерело