Коли йдеться про економію, ми часто думаємо про глобальні речі. Наприклад, про вартість оренди квартири, плати за іпотеку, чеки з продуктових магазинів. Але є невеликі щоденні звички, які б'ють по гаманцю набагато болючіше, інформує Ukr.Media.
Список домашніх звичок, які вас руйнують
Надмірне використання гарячої води
Ми не говоримо про надмірні заходи, на кшталт душу чи миття посуду в холодній воді — вони безглузді та небезпечні для здоров'я. Мова лише про нерозумне використання гарячої води. Наприклад, вимкніть кран, коли чистите зуби або проводите епіляцію. А під час приготування набирайте рівно стільки води, скільки вам знадобиться.
Неефективне використання пральної та посудомийної машини
Увімкніть посудомийну машину лише тоді, коли вона повністю завантажена. У протилежному випадку вам доведеться включати її кілька разів на день — а це дуже енерговитратно.
Крім того, не варто промивати посуд перед тим, як поставити його в посудомийку. Так ви витрачаєте додаткову воду, хоча могли б цього не робити — адже посудомийка добре справляється із забрудненнями. Головне, очистить посуд від залишків їжі, щоб вони не засмічували фільтр.
Що стосується пральної машинки, то краще мінімізувати «швидке прання». Такий режим витрачає більше енергії, ніж звичайне прання на режимі «бавовна». Крім того, вибирайте прохолодну воду, коли плями не надто сильні. Це зменшить знос машини і ваші комунальні витрати, а також збереже тканину. Як відомо, речі стоншуються, з'являються катишки і втрачають колір з кожним «гарячим» пранням).
Цілодобовий заряд електроприладів
Безперервне підключення ноутбука до зарядного пристрою коштує не так дорого. Але якщо розглянути витрати на всі прилади, які ви тримаєте увімкненими в розетку, набереться сума на літню відпустку. Не кажучи вже про те, що постійний заряд батареї призводить до її зношування та зниження швидкості роботи пристрою. Тому варто вимкнути з розетки все те, чим ви не користуєтесь. А якщо потрібно зарядити телефон, не залишайте його на ніч.
Постійна робота телевізора
Деякі з нас забувають вимкнути телевізор, коли йдуть з кімнати або навіть із дому. Це енерговитратно (адже прилад працює нон-стоп), а також може призвести до електричного замикання, оскільки телевізор перебуває в постійній напрузі.
Крім того, вимикайте світло щоразу, коли виходите з кімнати. А ще краще — обзаведіться спеціальними енергозберігаючими лампами.
Залиште відповідь