Узгодження цін

Опубликовано: 06 Мар 2014. Автор:

Узгодження цін

 

Порядок узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення, затверджено постановою № 764.

Цей Порядок розроблено відповідно до положень пп. 39.6.2.4 пп. 39.6.2 п. 39.6 ст. 39 Податкового кодексу.

Порядок № 764 спрямовано на запровадження до національної податкової практики попередніх угод про ціноутворення — Аdvance Pricing Agreement (АРА), які є важливим елементом ТЦ.

Принципи АРА викладено у Настановах ОЕСР (розділ IV “Адміністративні підходи до запобігання і вирішення суперечок, пов’язаних із трансферним ціноутворенням» підрозділ F «Договори про (попереднє) ціноутворення»). АРА є ефективним інструментом мінімізації ризиків, пов’язаних із ТЦ, і дають змогу платникам податків завчасно досягти більшої визначеності під час взаємодії з податковими органами щодо використання методів ТЦ.

Пунктом 39.6 ст. 39 Податкового кодексу встановлено право великого платника податків (далі — платник) провести процедуру узгодження цін у контрольованих операціях з Міндоходів України. У разі якщо предметом узгодження є порядок визначення ціни у контрольованій зовнішньоекономічній операції, платник або Міндоходів України має право залучати до процедури узгодження цін податковий орган держави, резидентом якої є іноземний контрагент (за умови наявності міжнародного договору (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такою державою). Договір, укладений за результатами такого взаємного узгодження, має двосторонній характер.

У разі залучення до процедури узгодження цін двох і більше податкових органів держав, резидентами яких є іноземні контрагенти, договір, укладений за результатами такого узгодження, має багатосторонній характер.

Порядок № 764 визначає процедуру такого узгодження, перелік документів, що подається до Міндоходів України разом із заявою про проведення процедури узгодження, строки розгляду заяви тощо.

Розглянемо детальніше окремі положення цього Порядку.

За рішенням платника процедурі узгодження може передувати попередній розгляд питання щодо її проведення. Під час попереднього розгляду платник може оцінити доцільність подальшого звернення із заявою про узгодження цін, враховуючи особливості господарської операції, провадження якої ним планується, перебіг часу, потрібного для проведення процедури узгодження, та заздалегідь якісно підготувати документи і матеріали, необхідні для такого узгодження. Протягом 60 календарних днів платник отримає від Міндоходів України письмову відповідь з оцінкою доцільності подання заяви про узгодження цін.

Процедура попереднього розгляду також є новою для національного податкового законодавства та імплементацією рекомендацій Настанов ОЕСР (підрозділ С2 додатка до розділу IV) щодо процесу попередніх обговорень перед поданням запиту на укладення договору про (попереднє) ціноутворення за процедурою взаємного узгодження.

Проведення або непроведення попереднього розгляду, а також його результат не обмежують право платника звернутися до Міндоходів України із заявою про узгодження цін. До заяви обов’язково додаються документація та матеріали за переліком, встановленим п. 5 Порядку № 764. Міндоходів України визначає форму заяви разом з вимогами до документів і матеріалів, які слід додати до неї.

Зауважимо, що зазначений Порядок передбачає подання заяви про узгодження цін виключно щодо контрольованих операцій, які провадитимуться після процедури узгодження. Тобто процедура узгодження не може проводитися щодо контрольованих операцій, які вже здійснено або розпочато до моменту підписання договору за результатами узгодження цін.

Заява розглядається робочою групою Міндоходів України, яка за результатами розгляду проводить спільне обговорення з платником та/або його представником. Робоча група може додатково витребувати інформацію, документи, пояснення від платника, необхідні для проведення процедури узгодження. Міндоходів України може повернути платнику заяву про узгодження цін у разі ненадання ним або надання не в повному обсязі документів і матеріалів, які слід додати до заяви або які було додатково витребувано робочою групою.

Якщо за результатами обговорення було досяг­нуто спільної позиції Міндоходів України та платника щодо предмета узгодження цін та основних положень договору, який передбачається укласти, Міндоходів України надсилає до податкового органу країни, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, запит щодо участі такого органу у процедурі узгодження цін.

Рішення щодо поданої ком заяви про узгодження цін має бути прийнято протягом шести місяців з дати її отримання органами Міндоходів. При цьому Порядок № 764 передбачає продовження цього строку не більш як на три місяці, але таке продовження можливо виключно з причини недо- сягнення спільної позиції Міндоходів України, платника та залученого іноземного державного органу щодо предмета узгодження цін, строку, на який узгоджується порядок визначення цін, та основних положень договору.

За результатами процедури узгодження Міндоходів України з урахуванням позиції іноземного податкового органу приймає одне з таких рішень: укласти договір із зазначенням місця, дати і часу підписання, а також строку його дії або відмовити в укладанні договору.

Визначено три підстави, за яких Міндоходів України може відмовити платнику:

? виявлення в наданих платником документах і матеріалах недостовірної інформації;

? вмотивований висновок, що в результаті застосування платником запропонованого під час процедури узгодження методу визначення ціни у контрольованій зовнішньоекономічній операції не буде забезпечено відповідність рівня податкових зобов’язань при проведенні такої операції рівню податкових зобов’язань, розрахованих за принципом «витягнутої руки»;

? відмова іноземного податкового органу країни, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, від участі у процедурі узгодження цін або відсутність відповіді такого органу на надісланий Міндоходів України запит на момент закінчення граничного строку, встановленого для прийняття рішення (дев’яти місяців).

У разі прийняття рішення про укладання договору максимальний строк, на який може бути узгоджено порядок визначення цін та відповідно укладено договір, не може перевищувати трьох календарних років.

Незважаючи на узгодження порядку визначення цін, платник зобов’язаний складати та надавати документацію про контрольовані зовнішньоекономічні операції в загальному порядку.

Слід зазначити, що Порядок № 764 цілком відповідає міжнародній практиці та рекомендаціям Організації економічного співробітництва та розвитку щодо укладення договорів про попереднє ціноутворення. Цей Порядок сприяє спрощенню податкового адміністрування ТЦ для платників, установлює прозору процедуру узгодження цін, зменшує податкові ризи під час провадження ними контрольованих зовнішньоекономічних операцій і дає змогу попередиті подвійне оподаткування доходів платника та його контрагента.

 
 
   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


    Стас (1)

Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


 

Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


 
  * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
 
  * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
 
  * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
 
  * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
 
  * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
 
  * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
 
  * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
(11 июля 2016)
 
  * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

%d такие блоггеры, как: