Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податковий та митний аудит в системі Державної фіскальної служби України»

Опубликовано: 15 Янв 2015. Автор:

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податковий та митний аудит в системі Державної фіскальної служби України»

 

 

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» заступника начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірини Перегудової на тему: «Податковий та митний аудит в системі Державної фіскальної служби України»

Питання 1. Яка періодичність проведення документальних планових перевірок?

Відповідь. На сьогоднішній день застосовується ризико — орієнтована система відбору платників для проведення планових виїзних перевірок.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників, який поділяється на високий, середній та незначний.

Платники із незначним ступенем ризику включаються до плану-графіку не частіше ніж раз на три календарних роки, середнім — не частіше ніж раз на два календарних роки, високим — не частіше одного разу на календарний рік.

Питання 2. Які на теперішній час існують особливості при здійсненні розрахунків за експортно-імпортними операціями?

Відповідь. З 03.12.2014 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 01.12.2014 року №758 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», якою продовжені скорочені строки розрахунків за експортно-імпортними операціями — 90 календарних днів.

Також залишилася вимога про обов’язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України 75% надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь резидентів. Такий продаж здійснюється без доручення клієнта і виключно наступного робочого дня після зарахування надходжень на розподільчий рахунок.

Крім того, відповідно до вимог вказаної постанови, уповноваженим банкам заборонено зняття з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог.

Постанова діє до 03 березня 2015 року включно.

Питання 3. Які види юридичної відповідальності за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи?

Відповідь. Вчинення платниками та їх посадовими особами порушень законів з питань оподаткування або порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену Податковим кодексом України та іншими законами України (п. 109.2 ст.109 Кодексу).

Податковим кодексом України визначено такі види юридичної відповідальності за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи як: фінансова; адміністративна та кримінальна.

Питання 4. За які порушення законів з питань оподаткування існує фінансова відповідальність, яка розраховується контролюючим органам самостійно?

Відповідь. Нормами Податкового кодексу України (п.54.3. ст.54) визначено, що контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію;

дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань, суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми ПДВ платника податків, заявлених в податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов’язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов’язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Питання 5. Які розміри штрафних санкцій при повторному порушенні податкового законодавства? Які існують особливості застосування фінансових санкцій при повторному порушенні?

Відповідь. Відповідно до вимог Податкового кодексу України (частина 2 п.123.1 ст.123) при повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Визначені санкції застосовуються не за сам факт повторного виявлення будь-яких порушень, а за повторне вчинення протиправних діянь за обставин, передбачених Податковим кодексом України (зокрема п. 54.3 ст.54).

Тому, повторність визначення контролюючим органом протягом 1095 днів суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування застосовується в розрізі кожного окремого з податкових порушень (однотипне порушення). Тобто, повторним у розумінні статті 123 Податкового кодексу України є визначення контролюючим органом податкових зобов’язань внаслідок вчинення одного й того самого порушення.

Питання 6. Яка вартість підлягає амортизації, якщо об’єкт нерухомого майна придбаний платником податку разом із землею, яка знаходиться під таким об’єктом?

Відповідь. Амортизації буде підлягати вартість придбаного об’єкта нерухомого майна, яка визначена за звичайною ціною без врахування вартості землі.

Питання 7. Що є підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту в разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН?

Відповідь. Подання покупцем до декларації за звітний період заяви із скаргою на такого постачальника та копій товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку.

Питання 8. Яка перевірка вважається фактичною перевіркою? Яка максимальна тривалість такої перевірки?

Відповідь. Перевірка,  щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відповідно до закону, ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Тривалість фактичної перевірки не повинна перевищувати 10 діб.

Питання 9. Чи зобов’язані органи фіскальної служби попереджати платника податку про здійснення фактичної перевірки?

Відповідь. Не зобов’язані.

Питання 10. при покупці в магазині я розрахувалась платіжною карткою. Чи повинні мені видати чек з касового апарату?

Відповідь. Так, Вам повинні видати касовий чек. Суб’єкти господарювання, які при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, здійснюють розрахункові операції із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через належним чином зареєстрований реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


    Никита (1)

Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


 

Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


 
  * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
 
  * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
 
  * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
 
  * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
 
  * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
 
  * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
 
  * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
(11 июля 2016)
 
  * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

%d такие блоггеры, как: