Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

Опубликовано: 11 Дек 2013. Автор:

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

 

 

            Статтею 28 Закону № 3038 зазначено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (за текстом – тимчасова споруда) – одноповерхова споруда з полегшених конструкцій, зведена з урахування основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, яку встановлюють тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може  мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей ( павільйон  площею не більше 30 м? по зовнішньому контуру) або  не мати такого приміщення.

            Розміщення тимчасових  споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється відповідно до п. 1.4 Порядку № 244, у якому  уточнюється, що тимчасова споруда може бути як пересувною, так і стаціонарною.

            Пересування тимчасова споруда – це споруда, яка не має закритого приміщення для  тимчасового перебування людей, у якій модна розміщувати  торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності.

            Стаціонарна тимчасова споруда — це споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 м?.

            З наведеного випливає, що навіть якщо фізична особа – підприємець здійснює виїзну торгівлю з транспортного засобу, прилавка, лотка тощо, такі засоби згідно з Порядку № 244 є тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності. Отже, дотримуватися норм цього Порядку слід і при торгівлі з таких пересувних споруд, а також якщо фізична особа – підприємець для провадження торгівлі встановлює стаціонарну тимчасову споруду.

            Щоправда, слід зазначити, що розміщення тимчасової споруди під час проведення ярмарок, державних і місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк  проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування (п. 1.11 Порядку № 244). Тобто в такому разі вимоги цього Порядку щодо отримання паспорта прив’язки тимчасової споруди не застосовуються.

            Для того щоб розмістити тимчасову споруду, фізична особа – підприємець повинна звернутися до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної  адміністрації із заявою (у довільній формі) щодо можливості розміщення тимчасової споруди.

            До заяви додаються:

? графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування тимчасової споруди, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500, креслення контурів тимчасової споруди з прив’язкою до місцевості;

? реквізити замовника (найменування, прізвище, ім’я, по батькові, адреса, контактна інформація).

            Цей перелік документів є вичерпним.

            Протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви відповідний орган з питань містобудування та архітектури письмово повідомляє фізичну особу – підприємця про відповідність намірів будівельним нормам і комплексній схемі розміщення тимчасових споруд (у разі її наявності).

            Далі фізична особа – підприємець повинна за власний рахунок отримати (виготовити) такі документи:

? схему розміщення тимчасової споруди (за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 244);

? ескізи фасадів тимчасової споруди у кольорі М 1:50 (для стаціонарних тимчасових споруд), виготовлені суб’єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 244);

? схему благоустрою прилеглої території, складену фізичною особою – підприємцем або суб’єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;

? технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником (фізичною особою — підприємцем) у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

            Отримані (виготовлені) документи додаються до заяви щодо оформлення паспорта прив’язки тимчасової споруди, а паспорт подається до органу з питань містобудування та  архітектури. Оформляється паспорт прив’язки (за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 244) протягом 10 робочих днів з дня подання заяви.

            Після отримання паспорта прив’язки фізична особа – підприємець має право розмістити тимчасову споруду.

            Після розміщення тимчасової споруди до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації  подається письмова заява за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку № 244, у якій зазначається, що вимоги паспорта прив’язки виконано.

            Слід зауважити, що за торгівлю в неустановлених місцях передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст. 160 КпАП, тобто торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших неустановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 – 119 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі або без неї. Торгівля з рук у неустановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102-255 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі. Складають протоколи про такі правопорушення уповноважені  посадові особи органів внутрішніх справ, посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад, представники громадських організацій або органів громадської самодіяльності, а саме члени громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону (ст. 255 КпАП). А розглядають справи про зазначені адміністративні правопорушення і, відповідно, накладають штрафи районні, районні в місті, міські чи міськрайонні суди (ст. 221 КпАП).

            Варто звернути увагу, що при розгляді справ про такі адміністративні правопорушення є обов’язковою присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути піддано приводу органом внутрішніх справ (міліцією) (ст. 268 КпАП).
   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


  Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


  Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


   

  Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


   
    * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
   
    * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
   
    * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
   
    * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
   
    * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
   
    * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
   
    * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
   
    * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
  (11 июля 2016)
   
    * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

  %d такие блоггеры, как: