Нормативна регламентація здійснення виїзної торгівлі

Опубликовано: 11 Дек 2013. Автор:

Нормативна регламентація здійснення виїзної торгівлі

 

            Окремого нормативного документа, яким би регламентувалася діяльність зі здійснення саме виїзної торгівлі, немає. При її здійсненні слід керуватися нормами загальних нормативних документів, що стосуються всіх інших видів торгівлі.

            Наприклад, при з’ясуванні загальних умов здійснення торговельної діяльності керуються Порядком № 833, згідно з яким суб’єкти господарювання повинні забезпечити:

? відповідність приміщення (місця) для провадження діяльності у сфері  торгівлі та ресторанного  господарства необхідним санітарним нормам, а технічного стану приміщення (місця), будівлі та устаткування – вимогам нормативних документів щодо зберігання, виробництва та продажу відповідних товарів, а також охорони праці;

? наявність на видному та доступному місці «Куточка покупця», в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книги відгуків і пропозицій, адрес та номерів телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;

? розміщення торгового патенту, ліцензії відповідно до встановлених законодавством вимог;

? продаж товарів та їх обмін згідно з установленими правилами та нормами.

            На вимогу споживача (покупця) відповідальний працівник суб’єкта господарювання повинен надати йому такі законодавчі та нормативні документи: Порядок № 833, Закон про захист прав споживачів, Санітарні правила № 5781-91, а також ветеринарні документи, правила продажу окремих видів товарів відповідно до спеціалізації суб’єкта господарювання.

            Засоби вимірювальної техніки, що використовуються у торговельній діяльності, мають бути у справному стані, мати повір очне клеймо та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку (п. 11 Порядку № 833).

            Згідно з п. 30 цього Порядку продаж продовольчих товарів, готових до вживання, а також тих,  що швидко псуються, та інших продовольчих товарів (у тому  числі овочів і фруктів) за межами торговельного приміщення (виїзна, виносна торгівля) здійснюється у відведених для цього місцях за наявності у суб’єкта господарювання дозволу на розміщення пересувних малих  архітектурних форм (МАФ) та за умови дотримання встановлених для таких товарів температурного режиму зберігання та санітарних норм. На кожну партію таких товарів, якщо це передбачено законом, видається супровідний документ, яким підтверджується якість і безпека, із зазначенням найменування товару, виробника, його адреси, дати виробництва (виготовлення), строку придатності.

            На сьогодні правовий статус МАФ визначено як тимчасові споруди. Підставою для розміщення останніх є паспорт прив’язки тимчасової споруди. Детальніше  про його отримання йтиметься далі.

            Згідно з п. 32 Порядку № 833 під час продажу товарів і після закінчення виїзної (виносної) торгівлі суб’єкт господарювання зобов’язаний вжити заходів для дотримання чистоти на місці торгівлі та навколо нього.

            Відповідно до п. 35 Порядку № 833 суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити наявність у працівників, що здійснюють продаж продовольчих товарів, особистих медичних книжок установленого зразка, організацію та своєчасність проходження ними медичних оглядів і  контроль за допуском їх до роботи за наявності необхідного медичного висновку. Медичні книжки пред’являються на вимогу  працівників санітарно-епідеміологічної служби.

            Як зазначалося, існує й інший нормативний документ щодо регулювання виїзної торгівлі. Це – Правила № 369, які визначають вимоги до організації дрібно роздрібної торговельної мережі.

            Згідно з п. 6.35 ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля»  дрібно роздрібна торговельна мережа —  це частина роздрібної торговельної мережі, яка об’єднує торговельні об’єкти, розміщувані у спорудах некапітального типу або в пересувних (переносних) технічних засобах, і призначена для організування продажу товарів певного асортименту з використанням найпростішої технології торговельного процесу.

            Таким чином, виїзна торгівля цілком укладається в наведене визначення.

            Торгівля продовольчими та непродовольчими товарами в одному дрібно роздрібному торговельному пункті дозволяється лише за умови, що продовольчі товари фасовані, мають герметичну (непошкоджену)  упаковку, і при цьому дотримання принцип товарного сусідства (п. 6 Правил № 369).

            У п. 8 цих Правил наведено перелік товарів, заборонених для продажу в дрібно роздрібній торговельній мережі. Наприклад, забороняється продаж продовольчих товарів,  якщо при їх продажу відсутні умови для дотримання санітарних норм і правил, а також температурних режимів, умов зберігання та продажу цих товарів, у тому числі нефасованих і не упакованих продовольчих товарів з розносок, лотків, столиків, кошиків і неспеціалізованого транспорту, крім картоплі, овочів, фруктів, плодів, ягід, баштанних культур в період сезонного продажу, морозива, квітів тощо.

            Згідно з п. 21 Правил № 369 на кузовах автомагазинів, автокафе, авто розвозок, автопричепів, автоцистерн має бути чіткий напис,  нанесений фарбою, в якому зазначаються найменування, адреса суб’єкта господарювання, номер його телефону та номер точки пересувної торговельної мережі. На автотранспорт, який перевозить продовольчу сировину та продовольчі товари для  дрібно-роздрібної торговельної мережі, слід оформити санітарний паспорт.

            Окрім того, залежно від виду продукції, яку реалізовуватиме фізична особа – підприємець, слід  дотримуватися норм правил № 104 (непродовольчі товари); № 185 (продовольчі товари); № 219 (продукція, виготовлена закладом ресторанного господарства фізичної особи — підприємця); № 344 (картопля та плодовоовочева продукція).

            Зазначимо: у разі якщо фізична особа – підприємець здійснює виїзну торгівлю на ринку, слід дотримуватися  правил торгівлі на даному ринку, які розробляються відповідно до Правил торгівлі на ринках.
   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


    Стас (1)

Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


 

Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


 
  * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
 
  * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
 
  * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
 
  * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
 
  * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
 
  * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
 
  * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
(11 июля 2016)
 
  * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

%d такие блоггеры, как: