Формування та подання звіту роботодавцями

Опубликовано: 11 Апр 2014. Автор:

Формування та подання звіту роботодавцями

 

Відповідно до Порядку № 454 роботодавці зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:

? засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису  відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

? на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

? на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Електронна форма звіту до органів доходів і зборів формується страхувальником з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого безкоштовно надаються до органу доходів і зборів за місцем взяття на облік та розміщені на офіційному веб-порталі Міндоходів України.

Якщо останній дець строку подання звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день.

При цьому якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається. Водночас якщо директор чи керівник є найманою особою на підприємстві, заробітну плату необхідно нараховувати і, відповідно, здійснювати нарахування єдиного внеску в загальному порядку.

 

Розглянемо найактуальніші запитання та відповіді на них.

 

ВИНАГОРОДА ЗА ЦИВІЛЬНО- ПРАВОВИМ ДОГОВОРОМ

 Юридична особа уклала цивільно-правовий договір з фізичною особою — нерезидентом і виплачує винагороду за виконану роботу. Чи нараховується єдиний внесок на суми такої винагороди?

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та фізичні особи — підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців).

Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Отже, при укладанні юридичною особою цивільно-правового договору з фізичною особою — нерезидентом єдиний внесок сплачується на загальних підставах.

 

ЄДИНИЙ ВНЕСОК НА СУГ ОПЛАТИ

ДОДАТКОВИХ ВІДПУСТОК

 

Чи нараховується єдиний внесок на суми оплати додаткових відпусток, що надаються згідно із Законом № 796?

 

Відповідно до пп. 2.2.12 п. 2.2  Інструкції № 5 оплата додаткових відпусток, що надаються із Законом № 796, належить до фонду оплати праці у складі додаткової заробітної плати.

Пунктом 7 розділу І Переліку № 1170 встановлено виплати у визначеному розмірі особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, крім, зокрема оплати додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону №796.

Отже, суми оплати додаткових відпусток, шо надаються згідно із Законом № 796, є базою для нарахування єдиного внеску.

 

Розмір єдиного внеску для працюючих інвалідів

 

Який розмір єдиного внеску застосовується підприємствами при нарахуванні на суми допомоги по тимчасовій непрацездатностів, що виплачується працюючим інвалідам?

            Відповідно до абзацу сьомого п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності.

            Згідно з частиною 13 ст 8 зазначеного Закону єдиний внесок для підприємств, установ та організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності для працюючих інвалідів.

Відповідно до частини 12 ст. 8 цього Закону єдиний внесок для платників, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, встановлюється у розмірі 2% суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.

 

 

ВИХІДНА ДОПОМОГА

 

Чи нараховується єдиний внесок на суми вихідної допомоги у разі звільнення працівника?

 

Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ для роботодавців, зокрема підприємств, установ та організацій, та їх працівників базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з п. 4 розділу І Переліку № 1170 вихідна допомога у разі припинення трудового договору належить до виплат, на які єдиний внесок не нараховується.








   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


    Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


    Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


     

    Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


     
      * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
     
      * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
     
      * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
     
      * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
     
      * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
     
      * Продам телку, 1,5 г., 5 мес. тельная. Т. 096-496-26-31 (12 октября 2016)
     
      * Продам ВАЗ-05 1989 г.в. Газ - бензин. Т. 096-739-49-32 (12 октября 2016)
     
      * Ручная чистка сливных ям. Ремонт. Реставрация. Т. 098-025-06-03 (12 октября 2016)
     
      * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
     
      * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
     
      * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
     
      * Требуются дворник и уборщица. Т. 097-877-61-29 (11 июля 2016)
     
      * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
    (11 июля 2016)
     
      * Продам ВАЗ 2107, 1996 г. в., карбюратор, 1,6 см3, коробка 5-ступенчатая, состояние хорошее, цвет - темно-вишневый. Т. 097-459-65-72
    (11 июля 2016)
     
      * Ремонт и обслуживание стиральных и посудомоечных машин на дому! Гарантия. Скупка - продажа б/у техники. Т. 097-914-09-45 Быстро! Качественно! (27 марта 2016)
     
      * Требуется няня с пед. образованием, с. Новоселовка. Т. 067-630-26-16 (7 июня 2016)
     
      * Ремонтируем стиральные машины, посудомойки, МВП, бойлеры. Т. 097-097-94-45, 063-057-77-94 (29 февраля 2016)
     
      * Спутниковое ТВ. Видеонаблюдение. Т. 098-982-77-15, 050-021-54-27 (29 февраля 2016)
     
      * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05
     
      * Продам дом возле ставка c большим участком, Губиниха, печное и газовое отопление, колодец, дом с мебелью. Цена 5 тыс. у.е. Т. 096-102-60-42 (20 января 2016)
     
      * Срочно Продам дом 7х9 с. Попасное, газ, печное. Хозпостройки. Гараж. Колодец. Огород 50 соток. 8 т. у. е. Т. 067-263-38-98 (10 февраля 2016)