Джерела інформації про ринкові ціни

Опубликовано: 06 Мар 2014. Автор:

Джерела інформації про ринкові ціни

 

Перелік джерел інформації про ринкові ціни для цілей трансфертного ціноутворення затверджено розпорядженням № 866.

Правові норми щодо джерел інформації для ТЦ визначено пп. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 Податкового кодексу. У цьому підпункті, зокрема, зазначено, що під час здійснення податкового контролю за ТЦ Міндоходів використовує офіційно визнані джерела інформації про ринкові ціни, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України. Якщо платник для визначення ціни операції використав джерела інформації з переліку, установленого Міндоходів України має використовувати ті самі джерела, якщо не доведено, що платник повинен був  використати інші джерела інформації.

 Переліком № 866 на сьогодні визначено вісім джерел інформації. З них шість віднесено до основних, два — до допоміжних джерел, які використовуються у разі, коли інформація про ринкові ціни в основних джерелах відсутня або її обсяг недостатній.

До основних джерел інформації про ринкові ціни віднесено:

? два інформаційні продукти Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» (ДП «Держзовнішінформ», http://www.dzi.gov.ua/, входить до сфери управління Мінекономрозвитку України): щомісячний інформаційний бюлетень «Огляд цін українського та світового товарних ринків» та інформаційно-аналітичний продукт «Товарний моніторинг. Україна» — щодо основних груп товарів, ціни на які склалися на світових та українському товарних ринках;

? два інформаційні продукти Державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» (http://www.expert.kiev.ua/, входить до сфери управління Мінпромполітики України): інформаційно-аналітичний продукт «Дайджест цін товарів на світових ринках» і щотижневе видання «Рынок стали: аналитика, прогнозы, сценарии» — щодо товарів промислового сектора;

? офіційний сайт Аграрної біржі (http://www.agrex.gov.ua/, входить до сфери управління Кабінету Міністрів України) — щодо сільськогосподарської продукції; журнал «Вісник Міністерства доходів і зборів України» Державного підприємства «Сервісно-видавничий центр Міністерства доходів і зборів України» (http://www.visnuk.com.ua/, входить до сфери управління Міндоходів України) — щодо основних груп товарів, ціни на які склалися на світових та українському товарних ринках.

До допоміжних джерел віднесено:

? офіційний сайт Мінрегіонбуду України (http://www.minregion.gov.ua/) — щодо будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;

? офіційний сайт Мінагрополітики України (http://www.minagro.gov.ua/) — щодо товарів аграрного сектора.

 Таким чином, усі джерела інформації є українськими, їх видавниками є або підприємства та організації, які входять до сфери управління центральних органів виконавчої влади, або безпосередньо такі органи. Вважаємо, що такий підхід до формування офіційного переліку джерел інформації на початковому етапі впровадження правил ТЦ в  український бізнес-простір забезпечує дотримання основних критеріїв, яким повинні відповідати джерела інформації про ринкові ціни: доступність; стабільність; регулярність публікації цінової інформації; незалежність від основних учасників ринку, інформацію про які публікує; охоплення більшої частини ринку; відсутність негативної ділової репутації.

Інформація із затверджених Переліком № 866 джерел інформації насамперед використовується для пошуку цін у зіставних з контрольованою операціях та для розрахунку ринкового діапазону цін для застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) та методу розподілення прибутку.

Необхідно зазначити, що під час публічного обговорення проекту Переліку № 866 від платників податків надходили зауваження щодо недостатньої кількості джерел інформації,  відсутності у ньому міжнародних цінових агентств з високою  діловою репутацією, а також відсутності програмних продуктів, які широко використовуються під час ТЦ, зокрема Amadeus, Ruslana, СПАРК.

З приводу цих зауважень вважаємо за доцільне зазначити, що Кабінетом Міністрів України зобов’язано міністерства, інші центральні органи виконавчої влади провести аналіз спеціалізованих видань та інформаційних ресурсів щодо повноти й об’єктивності інформації про ринкові ціни на товари (групи товарів) і подати у двомісячний строк до Міндоходів України пропозиції щодо внесення змін до Переліку № 866.

У міру надходження обґрунтованих пропозицій профільних міністерств і відомств та їх подальшого опрацювання, розвитку ринку цінової інформації (як поширення інформації міжнародних інформаційних агенств, так і розвитку й удосконалення діяльності вітчизняних компаній, що спеціалізуються на інформації про біржові котирування та про ціни на зовнішніх і внутрішньому ринках), а також накопичення досвіду з питань ТЦ зазначений перелік джерел інформації про ринкові ціни змінюватиметься та вдосконалюватиметься, тобто він має динамічний характер.

Крім того, затвердження Переліку № 866 не обмежується право платників податків у разі відсутності або недостатності відповідної інформації в офіційно визнаних джерелах інформації використовувати джерела, узагальнений перелік яких наведено пп 39.5.3.2 пп. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 Податкового кодексу. Такими джерелами можуть бути інформація про ціни, що склалися за результатами публічних торгів (аукціонів), тендерів з торгівлі окремими видами продукції, біржові котирування; відомості про ціни, діапазон цін і котирування, оприлюднені у ЗМІ; інформаційні програми, що використовуються з метою ТЦ, інші публічні інформаційні джерела, що є загальнодоступними.

Інформаційні продукти Orbis, Amadeus, Ruslana, СПАРК не містять інформації про ринкові ціни на товари (роботи, послуги). Зазначені бази даних оприлюднюють інформацію бухгалтерської та фінансової звітності підприємств та організацій, тому вони не могли бути включеними до Переліку № 866. Водночас платники податків за потреби можуть їх використовувати для зіставності фінансових і комерційних умов, зіставних операцій під час застосування методів ціноутворення, які ґрунтуються на розрахунку ринкового діапазону рентабельності.

 
   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


  Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


  Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


   

  Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


   
    * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
   
    * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
   
    * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
   
    * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
   
    * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
   
    * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
   
    * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
   
    * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
   
    * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
  (11 июля 2016)
   
    * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

  %d такие блоггеры, как: