“Спільне повітря”: 30 березня у шести аеропортах України симфонічні оркестри одночасно виконають “Оду до радості”

Опубликовано: 28 Мар 2014. Автор:

“Спільне повітря”: 30 березня у шести аеропортах України симфонічні оркестри одночасно виконають “Оду до радості”

 

Акція “Спільне повітря” відбудеться на сороковий день загибелі учасників громадянського протистояння у Києві 18-20 лютого, одна з її цілей — вшанування пам’яті загиблих.

Також акція має на меті підтримку єдності і цілісності України;

і, нарешті, — відзначення підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом.

В акції візьмуть участь майже півтисячі музикантів. Придумали та реалізувують акцію волонтери зі Льова, Харкова та Києва, їх підтримало керівництво шести  аеропортів.

30 березня у шести найбільших українських аеропортах відбудеться акція “Спільне повітря”, яка об’єднає симфонічні оркестри Львова, Києва, Харкова, Донецька, Одеси та Дніпропетровська.

У визначений час симфонічні оркестри в аеропортах своїх міст одночасно виконають “Оду до радості” — офіційний гімн Євросоюзу.

Початок акції — 13:00.

Послухати виконання “Оди” може будь-хто бажаючий: акція буде відкритою; єдине, що потрібно зробити глядачеві, — приїхати в аеропорт.

Акція “Спільне повітря” має три мети:

  • вшанування пам’яті усіх загиблих під час громадянського протистояння у Києві 18-20 лютого: як “Небесної Сотні”, так і працівників правоохоронних органів;
  • підтримка цілісності та неподільності України, спільності завдань, бажань та почуттів мешканців усіх її регіонів;
  • відзначення підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом (власне, саме тому до виконання було обрано “Оду до радості”).

Від виникнення ідеї до реалізації проекту знадобилося менше десяти днів. Ініціаторами акції виступили: головний координатор — львів’янка Іоланта Пришляк, заступник генерального директора Львівської філармонії, Голова правління оркестру «INSO-Львів»; харків’янка Олена Рофе-Бекетова та киянка Христина Храновська, благодійниця та меценат. Координаторами акції також стала харківська PR-аґенція “Bagels & Letters”, Іванна Скиба-Якубова та Тетяна Ландесман.

Координацію з усіма аеропортами здійснювала адміністрація аеропорту “Львів”. Окрім приміщення та інформаційної підтримки майже всі аеропорти також надали музикантам транспортну допомогу.

Проект є повністю волонтерським: і музиканти, й організатори роблять його безкоштовно.

В аеропортах акцію вирішили проводити, по-перше, тому, що аеропорти є символом відкритості світу, об’єднання, своєрідним “містком” між людьми, країнами, регіонами. Внутрішня символіка такої акції — “вікно в Європу”, “Схід і Захід разом”, “спільне повітря для всіх людей світу”.

По-друге, аеропорти зрозумілим чином асоціюються з небом, “а з небом так само асоціюється пристановище для душ тих, хто загинув за свої ідеї і свій обов’язок. Так ми повертаємося до ідеї вшанування полеглих”, — говорять ініціатори акції.

Зрештою, проведення музичних акцій в аеропортах є популярним, але ще не заїждженим світовим трендом останніх років.

У львівській частині акції візьме участь піаніст Маркіян Мацех, ініціатор акції “Піаніно для Беркута”.

Історія виникнення проекту:

Цікаво, що як і більшість знакових та просто помітних подій останніх місяців, акцію “Спільне повітря” придумали звичайні люди, які навіть не так давно познайомилися. Від виникнення ідеї до реалізації акції знадобилося менше 10-ти днів.

У лютому я страшенно надихнулася акцією “Інструменти свободи”, яку робили мої друзі у Харкові і ще в 11-ти містах України (а вона, в свою чергу, була логічним продовженням “Піаніно для Беркута”, акції, яку влаштував Маркіян Мацех ще в грудні, на Банковій), — розповідає Олена Рофе-Бекетова. — Я переконана, музика — це те, що надихає нас увесь цей час, нагадує, що ми цивілізована нація і не дає втратити орієнтири. А оскільки мені дуже болить чиєсь намагання штучно розірвати регіони країни, я подумала про свого роду “телеміст” у виконанні симфонічних оркестрів Львова та Харкова”.

Ідею підхопила та розвинула Іоланта Пришляк, з якою Олена познайомилась на Фейсбуці: “Оскільки наш оркестр уже грав у Львівському аеропорті, то я і цього разу звернулася до них по допомогу, а вони, в свою чергу, запросили приєднатися всі інші аеропорти”,  — розказує Іоланта.

Побачити фото та відео з виступів INSO-Львів в аэропорту можна за лінками: різдвяний роликвідкриття нового термналуфото з відкриття терміналу.

Координацією проекту у Києві займалася Христина Храновська: “Я ж, у свою чергу, надихнулася акцією Національного одеського філармонічного оркестру під управлінням Хобарта Ерла, який 22 березня виконав “Оду до радості” на одеському Привозі”.

Іоланта Пришляк нагадує:  “Ода до радості” звеличує єдність усіх людей, закликає до загального примирення і говорить про важливість стійкості у важкі часи”.

Ми хочемо, щоб люди, які цього дня вирушатимуть в подорож з українських аеропортів, несли з собою частку великого українського європейського духу — ідеї рівності і братерства” — говорять організатори.

У рамках акції “Спільне повітря” “Оду до радості” виконають:

Київ, аеропорт Бориспіль, термінал D — ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України; художній керівник — народна артистка України  Валентина Іконник-Захарченко.

Львів, Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, новий термінал «А» —  Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів. Дириґент Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської обласної філармонії, музикознавець. За роялем — Маркіян Мацех.
Керівник оркестру — народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України Мирослав Скорик.
Камерний хор “Глорія”.

Харків, Міжнародний аеропорт “Харків”, міжнародний термінал —

Симфонічний оркестр та хор Харківського Національного Академічного театру опери та балету ім. Лисенка;
дириґент — заслужений діяч мистецтв України Віталій Куценко.
Головний хормейстер — заслужений діяч мистецтв України Олексій Чернікін,
солісти Олена Старікова, Лілія Кутіщева, Олександр Лапін, Олексій Сребницький.

Одеса,  Міжнародний аеропорт “Одеса” — Оркестр Одеського національного академічного театру опери та балеру. Дириґент — Ігор Чернецький.

Хор Одеського національного академічного театру опери та балету. Хормейстер — головний хормейстер ОНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Дніпропетровськ, міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ”— Академічний Симфонічний оркестр Дніпроптеровської обласної філармонії. Головний дириґент та художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Наталя Пономарчук.

Хор академічного Театру опери та балету. Хормейстер — заслужений діяч мистецтв України Валентин Пучков-Сорочинський

Донецьк, міжнародний аеропорт “Донецьк” імені С.С. Прокоф’єва — інформація уточнюється.

Детальною інформацією про проект з вами поділяться:

співініціаторка та головний координатор акції Іоланта Пришляк:

+380 67 161 03 48, inso.ip@gmail.com
та
співорганізатори акції PR-аґенція «Bagels&Letters»,
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, ivanna@bagels-letters.com,
Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583, landesman@bagels-letters.com

Контактна сторона для акредитації в Києві —

Ірина Ковальчук +380 67 2093873, kovalchouk@ultra-promo.com
Тетяна Мерзла +380 93 6073040, ts@ultra-promo.com

 

   

Оставить комментарий

Топ комментаторов


    Юлия (1)
    Марина (1)
    виктория (1)

Читать все последние комментарии сайта можно, нажав на ссылку в верхнем правом углу "Комментарии RSS"


Срочные объявления на месяц Новомосковск Украина:


 

Для того, чтобы Ваше объявление было размещено в этой колонке, а также на двух досках объявлений по Новомосковску и Днепропетровской области, при подаче объявлений в пункте приемов объявлений газеты «Новомосковск», ставьте в бланке объявления галочку «Разместить в Интернете».


 
  * Продам дрова сухие. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (25 апреля 2017)
 
  * Продам дрова твердых пород. Т. 067-921-52-53, 050-057-07-53 (28 февраля 2017)
 
  * Сдам небольшой домик у реки. Недорого. Т. 098-488-67-36, 099-297-77-04 (27 октября 2016)
 
  * Тамада. Ваш праздник будет особенным! Живая музыка. Тел. 098-317-59-16, Лена, 050-361-82-63 (27 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру. АО, МП окна, кондиционер, мебель. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комн. квартиру в центре. Т. 067-637-23-52 (12 октября 2016)
 
  * Продам трактор Т-25. Т. 099-664-69-86, Виктор (12 октября 2016)
 
  * Сдам 2-х комнатную квартиру. Т. 068-414-98-04 (14 сентября 2016)
 
  * Обрезка деревьев в Новомосковске и Новомосковском районе правильно Обрезка деревьев правильно, крона в Новомосковске Днепр области и сады Новомосковского района. Посадка, Обработка. Омоложение старых фруктовых. Виноград. Розы. Хвойные. Спортивный газон. Горки, водопады, фонтаны и т.д. Т. 067-191-41-93 (27 августа 2016)
 
  * Утепление домов в Новомосковске Утепление домов и 1 этажей в Новомосковске, Днепр. области, выезжаем для работ по утеплению дома в села Новомосковского района. Опыт работы. Пенопласт + армирование сетки. Т. 095-906-26-27 (27 августа 2016)
 
  * Лепка на стене из гипса, художественно-оформительские работы. Т. 097-853-81-71
(11 июля 2016)
 
  * Украинский язык. Обучение. Т. 096-925-71-05

%d такие блоггеры, как: